REGIONÁLNA HASIČSKÁ LIGA SPIŠ

Hasičská liga v požiarnom útoku na 2B s povoleným športovými hadicami B65 a C38. V roku 2011 ju zakladali tímy z okolia Spiša, no neskôr sa jej ligové kola dostali aj do širokého okolia a mnohých okresov či krajov Slovenska.

2011

Odštartoval 1.ročník RHLS a to ligovým kolom v Spišskej Teplici, ktoré sa konalo 16.5.2011 za účasti 14 mužských a 4 ženských tímov.

2012

V 2.ročníku po prvý krat ligové kolo organizoval Bobrovček (okres Liptovský Mikuláš). V tomto ročníku sa liga rozrástla na 10 kôl a Štôla už po druhý krát vyhrala ligu.

2013

Pre mierny pokles tímov (11+2) sa v lige organizovalo len 7 ligových kôl, v ktorých si najlepšie počínali Bijacovce muži a Spišská Sobota ženy.

2014

Liga sa znova rozrastá a taktiež aj počet kôl na 10. Po prvý krát sa ligové kolo organizuje v okrese Revúca (Revúčka) a Spišská Nová Ves (Odorín) a títo nováčikovia ligu aj vyhrávajú. Na Jarnom sneme liga schválila STANOVY LIGY.

2015

Liga oslavuje svoje „malé“ 5.výročie a to dvojkolom v okrese Spišská Nová Ves – Arnutovce a Odorín.

2016

V tomto roku zažila liga veľký nárast a celú sezónu si spolu odbehalo 20 mužských a 6 ženských tímov. Spišský Štvrtok ženy nevyhrali len jedno kolo, kde skončili druhé.

2017

Do ligy prichádzajú po Bystrej aj ďalšie tímy z Horehronia a to Drábsko a Hronec a taktiež Oľšavce z okresu Bardejov. Taktiež prvý súkromný tím Ekospol.

2018

Liga začína dvojkolom na Horehroní – Bystrá a Hronec a po prvý krát končí finálovým kolom v Žakovciach. Na Jarnom sneme schválená zmena sídla ligy. Zakúpené nové putovné poháre.

2019

Zakúpená ligová časomiera s jednotnými terčami na každé kolo. Ligová sezóna ukončená na finále po prvý krát v Spišskej Belej.

 

Výbor RHLS

Lukáš Soľár

predseda RHLS

Marek Krull

podpredseda RHLS

Lukáš Pavelko

tajomník RHLS

Bohuš Dzugas

pokladník RHLS

Pavol Dlhý

hl.rozhodca RHLS